Két Operációs Rendszer Egy Gépen

Wed, 15 Dec 2021 09:03:29 +0000
  1. [Re:] Windows 11 néven jön a Microsoft új operációs rendszere - PROHARDVER! Hozzászólások
  2. Hogyan lehet egyszerre több operációs rendszert egy gépen?
  3. Két operációs rendszer egy gpen pro
  4. Két operációs rendszer egy gépen | ubuntu.hu

Érdekes jelenség, talán köze lehet ahhoz, hogy az Intel Atom valójában nem kétmagos, csak HyperThreading-nevű képességével átveri az operációs rendszert, és úgy tesz, mintha az lenne. Ez bizonyos folyamatoknál, párhuzamos adatfeldolgozásnál pluszteljesítményt jelent, de a 7-es nem szereti, ha átverik, amit az egyprocesszoros számításnál is rosszabb eredménnyel bosszult meg. Aztán kipróbáltuk a Cinebench tesztjeit az alaplapi csipkészlet meghajtójának telepítése után is, bár már az installálás sem volt egyszerű eset: a Windows 7 közölte, hogy nem kompatibilis a driverrel, de ha akarom, megpróbálkozik vele. Akartam, ami után némi szöszmötölés következett, aztán csak felment a meghajtó, ami egészen meglepő: én legalábbis még nem tapasztaltam olyat, hogy egy operációs rendszer elfogadott volna valami nem teljesen kompatibilis programot, de a mostanihoz hasonló vészhelyzetekben nagyon jól jön egy ilyen oprendszerprosti, aki ugye mindenkivel. A telepítés után lefuttattuk újra az OpenGL-teszet, az XP-s 250 pontos eredményhez képes most 206 pontot kaptunk a grafikus gyorsítóra.

[Re:] Windows 11 néven jön a Microsoft új operációs rendszere - PROHARDVER! Hozzászólások

két operációs rendszer egy gpen film

Amennyiben a gépünkön kettő vagy több, Windows és Ubuntu rendszert is használunk, már találkozhattunk azzal a problémával, hogy a két operációs rendszer nem ugyanazt az időt fogják mutatni: Hiába állítjuk be az időt WIndows alatt, Ubuntu alatt az óránk sietni fog (feltéve hogy Greenwich-től keletre vagyunk éppen, például az UTC 1-es időzónába, Magyarországon. Greenwich-től Nyugatra, például Amerikában természetesen pont késni fog ebben az esetben az óra), azonban ha Linux alatt állítjuk be a pontos időt, akkor Windows alatt fog késni az óránk (megint az UTC -os időzónákban, UTC-- -ban pedig pont itt fog sietni az óra). A hiba legnagyobb problémája, hogy a netes időszinkronizáció miatt az operációs rendszerek elég hamar "megoldják" a problémát, és a rendes időt fogják mutatni, viszont nem várt következményei lehetnek, ha pont akkor hagyatkozunk a gépünk órájára, amikor az rossz időt mutat, így maradva le valamilyen fontos eseményről. Így a legegyszerűbb, ha javítjuk a hibát. De mi is a probléma oka, és hogy jön ide az, hogy Greenwich-től merre lakunk?

Hi! Először rakd fel a windózt. Feltételezem, hogy XP-d van (bár 2000-rel ugyanígy működik). A telepítéskor a winchestert úgy partícionáld, ahogy majd később is lesz. TFH, van egy 10GB-os winchestered. Vedd úgy, hogy a linuxnak ugyan nincsen különlegesen magas HDD igénye, de nem árt neki sem a hely, ha később sok programot raksz fel rá. A linuxnak minimum két partícióra van szüksége. Egy, amit root partíciónak neveznek (ennek jele: /) és egy swap terület. Utóbbi lehetőleg akkor legyen, mind a fizikai memóriád, 256MB-nál nagyobbat azonban felesleges csinálni. Egy ilyen winchesterr az általam ajánlott felosztás: win 6GB. linux swap max 256MB linux root a többi. A partícionálásnál ügyelni kell arra, hogy egyes linux disztirbek nem engedik, hogy logikai (windows alól extended alatti logical) partícióról induljon a rendszer, ezért szokák ajánlani egy kb 10-16MB-os úgynevezett ''/boot'' primary partíció létrehozását közvetlenül a windowsos primary partícó után (egy winchester max 3 prim és 64 log.

Hogyan lehet egyszerre több operációs rendszert egy gépen?

Bár az ASUS nem kívánta bővebben kommentálni az értesüléseket, de véleményünk szerint ez a helyzet nem ennyire fekete és fehér, mint amilyennek látszik. A háttérben két dolog merülhet fel az okok között; a pénz vagy a felhasználói élmény biztosítása. Kezdjük az utóbbival! Elképzelhető, hogy a gyártók nem szerették volna, hogy a két operációs rendszer párhuzamosan futtatható legyen, hiszen ezáltal a felhasználónak két szinte teljesen különálló rendszere van, két felülettel, különböző beállításokkal, duplikált adatokkal (például e-mailek), limitált átjárhatósággal. Pont ez az a pont, amit az Intel és az AMD megoldása ki fog küszöbölni, hiszen ott lényegében minden Windows alól fog futni, nincs androidos felület, de az androidos alkalmazások futtathatósága mégis biztosítva lesz (az elképzelések szerint). Az ASUS-féle dupla hardveres megoldás kapcsán ezt kevésbé tartjuk valószínűnek, hiszen itt pontosan az a lényeg, hogy több eszközt kapunk egyben, melyek egymástól függetlenül, pontosabban egymástól távol is használhatóak, tehát nem elsődleges cél, hogy egymással konkurálva fussanak.

Két operációs rendszer egy gpen pro

Ha egy modern géppel rendelkezünk, amelyben SSD is van, akkor a rendszerek közötti váltás szinte másodpercek kérdése. A Linux egyik előnye, hogy könnyű hozzáférést biztosít a Windows fájlokhoz is, valamint a Windows partíció is megjelenik a Linux környezetben. A Windows ezzel szemben viszont már nem biztosít ilyen könnyű hozzáférést a Linux fájlokhoz. A legtöbb Linux disztró 'ext4' fájlrendszert használ, tehát a Windows rendszer alatt szükség lesz egy harmadik fél által gyártott szoftverre, amellyel megoldható az ilyen fájlok kezelése. A dual boot rengeteg potenciált rejt, különösen játékosok számára. Megtetszett egy játék, azonban csak Linux-ra van? Nem probléma, hiszen az is van már a gépünkön!

Kértünk hát egy MSI Windet, és megnéztük, mihez kezd az új Windowsszal. A telepítésnél voltak kisebb problémák, az MSI ugyanis csak XP-s drivereket ad a Wind mellé, és ha az alkatrészgyártók honlapjáról próbáljuk leimádkozni a meghajtókat, akkor sem járunk sikerrel: hiába vistás például a gép hálózati meghajtóprogramja, valamiért nem lehetett telepíteni azt a 7-esre. Úgy látszik tehát, hogy a két operációs rendszer mégsem mindig kompatibilis. Amennyire tudtuk, egy külső dvd-olvasó segítségével összekalapáltuk a rendszert, ami most is gyorsan, egy perc alatt felállt, majd utána szinte hibátlanul működött. A problémák legnagyobb része a meghajtóprogramok hiányának volt betudható, de attól még igaz, hogy a Windows 7-tel nem tölt a rendszer, nem akadozik a munka, a kis Atom processzor ugyanolyan jól kezeli az új rendszert, mint az alapjait tekintve 2001-es XP-t. Komoly adósságot törlesztett most a Microsoft. Kipróbáltuk, mire képes Cinebench alatt az új Windows, és felemás eredményeket kaptunk: az OpenGL-teszt a már említett driverproblémák miatt nem tudott lefutni, egyprocesszoros módban ugyanolyan (540 pontos) eredményt kaptunk, mint XP alatt, kétprocesszoros számítás esetén azonban 860 pont helyett csak 420-at.

Míg a Windows 2000 és az XP a bevált és biztonságos Kerberos autentikációs protokollt használja, addig sajnos a korábbi kliensek (az NT4 is) alapesetben maximum az NTLM (NT LanMan) hitelesítést tudják nyújtani. Ezzel az a probléma, hogy a jelszóból képzett hash (a szerver által a jelszóból képzett minta) viszonylag könnyen kiemelhető a hálózati forgalomból egy analizáló programmal és aztán másdpercek alatt visszafejthető egy jelszótörő programmal, pl. a L0phtCrack néven elhíresülttel. De van jobb megoldás ezekre az operációs rendszerekre is, hiszen létezik egy újabb eljárás is, ez pedig az NTLMv2. NT4 esetén az SP4 tartalmazza, míg a Windows 95/98 esetén a Windows 2000 Server CD ClientsWin9x mappában található kell feltelepíteni a számítógépre. Célszerű is megtenni, főleg akkor, ha abba is belegondolunk, hogy a statisztikák szerint az illegális betörések közel 2/3-a a belső hálózatból következik be... Mit tehetnek a felhasználók és mit nem? Nehéz kérdés, és a döntés más és más minden hálózatban, viszont hogy korlátozni kell, az 100%.

Két operációs rendszer egy gépen | ubuntu.hu

Ha visszaemlékszünk, a tavalyi évben bemutatott Samsung ATIV Q hasonló egyhardveres megoldásra épült, de aztán soha nem jutott el a boltokba. Samsung ATIV Q: beköszönt és eltűnt... A nagy gyártók, mint az AMD vagy az Intel ennél mélyebb integrációban, de kissé eltérő irányban gondolkodnak a jövőt illetően. Bár mind az Intel, mind pedig az AMD alapvetően egy virtuális környezetben képzelik el a két operációs rendszer futását, de az Intel egyetlen hardveren és emuláció révén, míg az AMD opcionálisan egy külön ARM rendszerchipen végeztetné az androidos alkalmazások számítását, akár teljesen az operációs rendszerbe ágyazva, de az emuláció lehetőségét ugyanúgy felkínálják, mint az Intel. Jelentős különbség tehát az AMD/Intel és az ASUS módszere között, hogy előbbiek egyfajta beágyazott élményt kínálnak, azaz Windowson belül tudják futtatni az androidos alkalmazásokat anélkül, hogy egy másik UI-t (user interface, azaz felhasználói felület) kezelését kellene megtanulni, megszokni, míg az ASUS lényegében két teljesen egyedülálló és külön-külön is használható operációs rendszert kínált, limitált átjárhatósággal.

két operációs rendszer egy gegen die

Figyelt kérdés. Van egy PC-m amin Windows XP Pro SP3 van... De szeretném felrakni a Linuxot, meg a Mac OS X PC-re buherált OSX86-os verzióját... Nem is ez a lényeg... Hanem, hogy hogy tudom megoldani azt, hogy amikor bekapcsolom a gépet, kiválaszthassam melyik operációs rendszert akarom felbootolni? Úgy szeretném, hogy a jelenlegi XP-m ne tűnjön el... Azon van két partició a C meg a D és a C-n van a Windows. Hogyan kell ennek nekiállni? Megvan az XP a gépen, megvan a Linux meg a Mac OS X DVD-n. Ennyi amit tudok. Innentől semmit. Egy szűz gépre fel tudok rakni egy oprendszert. DE HOGYAN TUDOK ERRE A GÉPRE FELRAKNI MÉG OPRENDSZEREKET?. 1/1 anonim válasza: 100% Linuxot simán tudsz telepíteni (csak csinálj neki a telepítőben egy új partíciót lehetőleg olyan winyón, amin még nincs adat), autómatikusan lesz majd boot menüd, ahol tudsz válogatni, hogy win vagy linux induljon. Mac-et nem ismerem, nem tudom, működik-e vele, de egy megoldás lehet, ha valamelyik másik oprendszerre felraksz egy Virtualis szgép emulátor progit (pl VMWare), és abban telepíted a Mac-et.

két operációs rendszer egy gpen es
  • Két operációs rendszer egy gpen van
  • Történelem 7 osztály munkafüzet megoldások
  • Kontaktlencse hány éves kortól ajánlott
  • Tech: Úgy tűnik, hogy a Windows 11-nél még a telepítés is más élmény lesz | hvg.hu
  • Két operációs rendszer egy gpen magyar
  • Ksh lakosság száma településenként 2015 cpanel
  • Biztonsági kiskáté II. rész | Sulinet Hírmagazin
  • Két operációs rendszer egy gpen 18