A Bullet Journal Módszer Pdf | Ryder Carroll: A Bullet Journal Módszer - Readinspo

Thu, 16 Dec 2021 15:36:08 +0000

Egy másik dolog, ami nagyon tetszett, a módszer szándékosan "analóg" jellege: a tudatos visszatérés a papír alapú naplóhoz, a kézíráshoz, a digitális világ és az azon keresztül ránk zúduló töméntelen inger kizárása arra az időre, amíg a BuJo-nkkal foglalkozunk. Még egy inspiráló gondolat: a napló teljes mértékben személyre szabható, annak kell belekerülnie, ami nekünk fontos, ami a személyes fejlődésünket szolgálja. Nem kell betű szerint ragaszkodni a könyvben leírt módszerhez, sőt! A szerző bátorít minket a kísérletezésre, a sikertelen ötletekből való tanulásra. Ha valami nem jött be, kukába vele! A naplót akkor használjuk jól, ha nem érezzük kényszernek, plusz feladatnak, hogy elővegyük. Ha inspirál és segít minket a mindennapjainkban. Én nagyon belelkesültem, vettem is egy füzetet, és elindítottam első BuJo-mat, egyelőre csak teszt fázisban, nagyon minimalista stílusban. Kíváncsi vagyok, hogyan fog működni ez a szép elmélet a gyakorlatban. :) A könyvet ajánlom mindenkinek, aki küzd a fejében zsongó gondolatokkal, a folyamatos időhiánnyal, a szétszórtsággal, illetve annak akinek bármikor megfordult a fejében, hogy BuJo-t készítsen, de sosem tudta, hogyan fogjon hozzá.

Document

  1. A bullet journal módszer pdf video
  2. A bullet journal módszer pdf download
  3. A bullet journal módszer pdf 2017
  4. A bullet journal módszer pdf
  5. A bullet journal módszer pdf ke
  6. A bullet journal módszer pdf gratuit

A gondolatmeneteiből pedig hamar kiderül, hogy mennyire okos, intelligens ember - vagyis olyan, akire érdemes hallgatni. Összességében ez egy remek könyv! A kezdeti félelmem egyáltalán nem igazolódott be, helyette kaptam egy részletes, tartalmas, alapos és jól átgondolt, összeszedett olvasmányt, tele értékes és aktuális gondolatokkal. Már csak ezek miatt is biztos vagyok benne, hogy sokszor újraolvasós lesz, így örülök, hogy egy saját - egyébként kívül-belül gyönyörű - példány van belőle a polcomon. Értékelés Ki nem találtátok volna a fentiek alapján ezt az 5 csillagos értékelést, ugye? Nagyon hálás vagyok, hogy elolvashattam, ugyanis óriási pozitív meglepetést okozott a tartalma, annak pedig különösen örülök, hogy a fent kifejtett problémámra így rávilágított. Kinek ajánlom? Mindenkinek, aki úgy érzi, nem tud elég produktív és rendezett lenni. Akinek nem vált be a hagyományos naplózás, de szeretné valamilyen módon rögzíteni a vele történteket. Akinek nem váltak be a határidőnaplók, naptárak vagy tervező alkalmazások.

Annak érdekében ugyanis, hogy Carroll bizonyítsa a hatékonyságát, rengeteg ma aktuális problémára, jelenségre kitér. Ezeket hosszú gondolatmeneteken keresztül ecseteli, kiegészítve személyes történetekkel vagy a bullet journal közösség tagjaitól származó tapasztalatokkal, végül pedig megoldást kínál rájuk egy-egy tematikus oldallal, melyet beépíthetünk a saját noteszünkbe. Nekem ezek közül leginkább az általa "maradványfigyelemnek" nevezett jelenség maradt meg, amely arra a helyzetre utal, amikor egyszerre több teendő kipipálásán dolgozunk - vagyis zsonglőrködünk a feladatok között. Ennek a következménye, hogy a figyelmünk egy része még az előző, befejezetlen feladaton marad, így nem tudunk kellőképpen koncentrálni arra, amivel éppen foglalkozunk, ennélfogva az sokkal több időt fog igénybe venni, és az eredmény sem lesz jó minőségű. Mindemellett folyamatosan úgy fogjuk érezni, hogy nagyon elfoglaltak vagyunk, de mégsem fejezünk be semmit. Óriási mellbecsapás volt, amikor ehhez a részhez értem a könyvben, ugyanis az utóbbi időben ez a probléma határozza meg a mindennapjaimat.

Hogyan alakíthatod át elképzeléseidet jelentőségteljes célokká, valamint hogyan oszd fel a céljaidat kezelhetőbb, kisebb lépésekre, hogy eljuss a biztos végeredményig? A Bullett Journal módszer sokkal több mint a teendők rendszerezése és jegyzetek készítése. Ahogy Ryder Carroll mondja, a technika a szándékkal átitatott tudatos tervezésről szól, amivel hatékonyan kigyomlálhatsz minden zavaró tényezőt, hogy aztán a valóban fontos dolgokra fordíthasd az időd és az energiád. Kiadó: Édesvíz Év: 2018 Oldalszám: 320 oldal Eredeti cím: The Bullet Journal Method Eredeti megjelenés: 2018 Fordította: Mohai Szilvia Műfaj: önfejlesztő Témák: #tervezés #időbeosztás #naplózás #önfejlesztés Linkek: moly | goodreads | megrendelés | beleolvasás | Szerintem Amikor én először találkoztam a bullet journal technikájával, még rettentő kevés magyar cikk volt elérhető a témában. Eleinte nem értettem, mi ez és hogyan kell megfelelően használni, ezért az első próbálkozásom rögtön kudarcba is fulladt. Ahogyan viszont itthon egyre inkább felfedezték maguknak az emberek, úgy én is új esélyt adtam a dolognak.

Azóta a bullet journal meghatározó része minden egyes évemnek, a segítségével pedig a korábban rám jellemző feledékenységet és rendezetlenséget teljesen az ellenkezőjére fordítottam. Amikor értesültem arról, hogy Ryder Carroll, a módszer kitalálója megjelentetett egy könyvet a témában, azonnal a várólistám élére került. És ennek csak részben az az oka, hogy bolondulok a technikáért, ami teljesen megváltoztatta az életemet. Leginkább azért szerettem volna elolvasni, mert mára a rengeteg kreatív és dekoratív ötletnek köszönhetően teljesen máshogyan alkalmazzuk ezt a módszert, mint ahogyan ő eredetileg kitalálta, és kíváncsi voltam közvetlenül az ő tanácsaira. Eleinte kissé tartottam attól, hogy Carroll a módszer sikerességét és hírnevét kihasználva egy üres, összecsapott és valódi tartalommal nem rendelkező írással állt elő. Szerencsére szó sincs ilyesmiről - sőt, kifejezetten meglepődtem, amikor feltűnt, hogy ez a könyv jóval többről szól, mint a bullet journal eredeti módszerének bemutatása.

a bullet journal módszer pdf full

Nyctea >! 2020. szeptember 19., 16:00 Sokáig nem értettem a Bullet Journal őrületet. Láttam a sok csodaszépen megrajzolt, aprólékosan kidíszített naplót és nem értettem, mire jó az, ha az ember még a határidőnaplóját is magának csinálja. Kinek van erre ideje? Most, hogy elolvastam a módszer kitalálójának könyvét, megvilágosodtam. Hiszen ez nem is határidőnapló, hanem annál jóval összetettebb dolog! Meglepett, milyen komoly rendszer van mögötte, és hogy gyakorlatilag bármire lehet használni, amire az ember szeretné. Lehet egyszerre határidőnapló és klasszikus napló, használhatjuk céljaink követésére, projektek megtervezésére, ötletek gyűjtésére, alkotásra, önismeretre, "szellemi nagytakarításra"…stb. Ez utóbbi fogott meg leginkább benne. Ebben a logikusan felépített rendszerben egy helyen tarthatunk mindent, amin pörög az agyunk a mindennapokban, úgy, hogy később könnyedén meg is találjuk, amit keresünk. Mintha azáltal, hogy papírra vetjük, (majd rendszerezzük), megszabadulnánk a cikázó gondolatok tömegétől, így jobban fókuszálhatjuk a figyelmünket a jelenre, az éppen aktuális teendőnkre.

a bullet journal módszer pdf 2017